Mantarlı Tırnak Bakımı

Tırnak Mantarı 

Tırnakların kalınlaşması, tabaka tabaka ayrılması ve renk değiştirmesi sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Tedavisi mümkün fakat bulaşıcı bir hastalıktır. Bu hastalık yavaş yavaş ilerler. Tedavisi yapılmaz ise diğer tırnaklara geçebilir. Merkezimizde özel (teknolojik) cihazlarla mantarın tırnak üzerine yayıldığı bölgenin tamamını frezelenerek temizlenir. Özel krem ve solüsyonlarla desteklenir. Tırnak kendini yenileyene kadar periyodik medikal bakımlara alınır ve böylece normal yapısına dönüşür. 


Öncesi


2 ay sonra


Kimler Ayak Mantarı İçin Risk Altındadır; 

  • Diyabet hastası olanlar, 
  • Dolaşım sistemi sorunları olanlar 
  • Bağışıklık sistemi yetersiz olanlar
  • 65 yaş ve üzeri olanlar
  • Ayakları çok terleyen ve sürekli nemli kalanlar 
  • Atletler, koşucular, dansçılar, polisler, sporcular…

vb. gibi ayaklarına çok yüklenen ve uzun süre ayakkabı kullanmak zorunda olan kişiler.Merkezimizde tırnak mantarı tedavisi ve bakımı teknolojik aletlerle ve destek ürünlerle yapılmaktadır.

Ayak Mantarı 

Ayak cildinde oluşan mantar hastalığına tinea petis denir. Dermofitler ve (küf mantarları) denilen bakteriler tarafından meydana gelir. Vucudumuzda normalde bakteriler ve mantarlar, uygun ortam bulduklarında hızla çoğalıp enfeksiyona neden olurlar. Ayak mantarı çok sık rastlanan bir hastalıktır.

Genelde ayak parmakları arasında oluşur. Sıcak, nemli ve karanlık ortamlar oluşumu ve hızla dağılmasına sebeptir. Çatlamalar, kızarık ve kaşıntı ile ortaya çıkar. Pullanma eritem ve soyulmalar ile başlar sonrasında acı hissi ile kendini gösterir. Bakımları yapılmaz önüne geçilmez ise diğer parmak aralarında dağılır. Mantara yakalanmış ayak devamlı terli ve kokuludur.

Ayak ve tırnak mantarı, tedavisi edilmez ise ne olur?

Ayak ve tırnak mantarı bulaşıcıdır ailenize ve diğer yakınlarınıza bulaşabilir. Bu sebeple bir uzman tarafından bakım ve tedavisi yapılmalıdır. Hastalığı ihmal etmemek gerekir, ihmal edilmesi her şeyi daha kötüleştirir ve iyileşme sürecinin uzamasını sağlar. Merkezimizde ayak mantarı tedavisi yapılmaktadır.